08:05

Projekt//Cel. Jakie ma znaczenie w naszym życiu i na co ma wpływ.






Instrukcja obsługi Twojego życia zaczyna się tworzyć 9 miesięcy przed Twoim poczęciem. Wszystkie zdarzenia, które działy się wtedy w życiu Twoich rodziców maja wpływ na twoje późniejsze losy. Ich emocje, to jak się do siebie odnosili, czy byli zmuszeni do ślubu, a może nie mogli wziąć ślubu, mimo wielkiej miłości. Wszystko miało wpływ na Ciebie. Moment poczęcia ma tutaj kluczową rolę. Czy jesteś dzieckiem z ,,wpadki"? A może zaplanowanym? W jakich okolicznościach nastąpiło poczęcie? Czy to był gwałt? Jeżeli tak, to jak myślisz co czuła Twoja matka w momencie, gdy doszło do zapłodnienia? Strach? Obawę o życie? Obrzydzenie? A ojciec, co on mógł czuć?
To wszystko ma ogromne znaczenie, ponieważ te emocje zapisały się w Twoim ciele.

Weźmy przykład kobiety w wieku 38 lat 8 miesięcy. 
Ciągle jej granice seksualne są brutalnie przekraczane. Kilka razy w życiu spotkała ekshibicjonistę. 
Po podzieleniu jej wieku na pół wychodzi nam 19 lat i 4 miesiące. Okazuje się, że w tym okresie podczas pracy sezonowej została zgwałcona. Wyparła to zdarzenie. Nikt o tym nie wiedział. Wynikiem gwałtu była ciąża, która usunęła (tworząc drzewo genealogiczne, jej prababcia w wieku 19 lat także usunęła dziecko, które było owocem gwałtu). Znowu dzielimy wiek na pół i dochodzimy do okresu 9 lat i 7 miesięcy. Przypomina sobie, że wtedy w szkole starszy od niej chłopak próbował ją zaciągnąć do łazienki, ale mu się wyrwała. Znowu dzielimy wiek na pół i odkrywa się następna tajemnica. Molestowanie seksualne, a sprawcą jest wujek. Zostaje pytanie; ,, Co wydarzyło się, gdy jej mama była z nią w 5 miesiącu ciąży?"
Tu należało wykonać telefon do mamy. Informacje płynące z słuchawki były bolesne. Jest DZIECKIEM Z GWAŁTU! W piątym miesiącu ciąży, jej matka po raz kolejny była zgwałcona przez męża. 
Jaka jest informacja dla takiej osoby? Żyję dzięki gwałtowi. Po przepracowaniu konfliktu przestają ją spotykać sytuacje, w których  czuła podobne emocje do tych, które czuła jej mama w okresie poczęcia.

Podobnie cały okres prenatalny, kiedy przebywałaś/przebywałeś w łonie matki, również ma duży wpływ na Twoje życie. Gdy matka w 6-7 miesiącu ciąży nie czuje ruchów dziecka, ogarnia ją lęk. Dziecko wyczuwa jej stan. Dostaje w ten sposób sygnał, że gdy się nie rusza, to mama się martwi, więc po urodzeniu jest nadpobudliwe. Nie śpi, jest absorbujące. W wieku 6-7 lat stwierdza się u niego ADHD. Przecież otrzymał w okresie ciąży sygnał, że jak się nie rusza, to mama boi się o jego życie. Podświadomie stara się więc, żeby pokazać, że żyje, co objawia się wyjątkową ruchliwością. Sygnalizuje w ten sposób: ,, Mamo, ja żyję! Nie musisz się martwić!"

Podam jeszcze jeden przykład, żeby pokazać jaki jest wachlarz możliwości. I jak każdy szczegół z okresu Projekt//Cel jest istotny. 
Kobieta 20 lat. Każdy egzamin, który jest wyznaczony w konkretnym terminie jest dla niej wyzwaniem. A właściwie nie dla niej, ona podchodzi do tych egzaminów w swoim czasie. Ale spotyka się z sprzeciwem i dezaprobatą osób bliskich, nauczycieli, przełożonych. Zaczyna się układanie puzzli. Co może być tego przyczyną?
Można podzielić wiek na pół, ale tu niczego nie znajdujemy. Co działo się w okresie 9 miesięcy przed jej poczęciem? Nic co by dotyczyło egzaminów. A może moment porodu? Poród jest egzaminem. BINGO!
Pierwszy termin porodu na 21 sierpnia, ale matka tej kobiety, miała swój termin porodu, który miał się odbyć 3 września. Zmiana lekarza z przyczyn niezależnych od ciężarnej kobiety i kolejna osoba podaje termin na 21 sierpnia. 
Matka wie swoje, urodzi 3 września. Czyli w Projekt//Cel powstaje zapis, wy macie swój termin porodu ( czytaj egzaminu), a ja mam swój. 2 września od rana zaczynają się bóle porodowe, a nad ranem 3 września rodzi się dziecko.  
Uświadomienie daje ulgę. Już jest jasne dlaczego ta osoba zdaje egzamin w ,,SWOIM" czasie. Albo czasie, który nieświadomie zakodowała jej mama.
Niestety wiedza to za mało, potrzeba nam ,,rozpoznać" program, który nam przekazano, a wtedy możemy go zakończyć.

W tym okresie osiemnastu miesięcy tworzą się pierwsze puzzle, które będą tworzyć naszą życiową układankę. Nazywamy to okresem Projekt//Cel. Pomijam tutaj fakt, że w naszych komórkach pamięciowych jest zapis rodowy, który również ma wpływ na nasz los.
Jesteśmy częścią czegoś większego...

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w układaniu swoich życiowych puzzli, zapraszam Cię na sesje, gdzie w bezpiecznej atmosferze odkryjemy zapisy Twojego okresu Projekt\\Cel.

6 komentarzy:

  1. Co powinnam zrobić jeżeli wiem, se w ciąży faktycznie mialamten lęk, se mogę stracić ciaze, leżąc w szpitalu w 6 mies ciagci mierzone tetno czy dziecko żyje i ten lęk czy się rusza. Faktycznie syn nadpobudliwy. Do tego zaburzenia SI. Co mogę zrobić?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Do 5/6 roku życia, możesz podczas snu ( pierwszy głęboki sen, kiedy jeszcze możemy dziecko przenosić, przekładać, a ono na pewno się nie obudzi, ma takie minimalne drgawki), wtedy głaszcząc go za uchem po głowie, mów do niego, że jak byłaś z nim w ciąży, w 6 miesiącu bardzo bałaś się o jego życie. Bałaś się ponieważ nie czułaś ruchów. Opisz mu co czułaś, dokładne emocje. Możesz mu powiedzieć, że wtedy bardzo chciałaś żeby się ruszał, bo martwiłaś się o jego życie, ale to był Twój konflikt i lęk. Trzeba zwolnić dziecko z odpowiedzialności za tamte emocje - Twoje.
      Możesz też mówić do zdjęcia syna, napisać do niego list lub jak jest starszy opowiedzieć mu ( ale z podobnymi emocjami), jak Ty się wtedy czułaś.
      Nie patrz mu prosto w oczy, gdy będziesz opowiadać, raczej zajmij się czymś i mów o tym, albo podczas zabawy, kiedy on jest skupiony na grze lub zabawce. To dotrze do jego podświadomości.

      Usuń
  2. W czasie ciąży żyłam w wielkim stresie i lęku. Moja mama odeszła kilka miesięcy wcześniej na nowotwór a ojciec po jej śmierci zaczął pić (do mojego 15-tego roku życia pił, przestał na ok 20 lat i wrócił po śmierci żony). Mieszkaliśmy razem. Dopiero teraz widzę co się działo wtedy. Czy można mówić w czasie snu do 10-latki? Czy lepiej jej to opowiedzieć gdy będzie starsza?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak najbardziej. Możesz opowiedzieć jej, gdy będzie w fazie pierwszego, mocnego snu. Obejrzyj na youtube mój filmik PROJEKT//CEL. Dostaniesz kilka wskazówek. Jeżeli Ty byłaś w stanie lęku i stresu, albo depresji, to warto się tym zająć. Uwolnić córkę od swoich konfliktów. Bo nie są one jej konfliktami, tylko wgranym programem ( nieświadomym).

      Usuń
    2. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Dużo czytam, słucham takich osób jak Ty i wiele już widzę. Nie potrafię opisać swojej wdzięczności za dzielenie się wiedzą i prywatnymi bólami.

      Codziennie od prawie 2 lat pracuję z WD. Widzę jak mój wewnętrzny krajobraz zmienił się, choć wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną. Kłaniam się Twojej Duszy. Jeszcze raz dziękuję.

      Usuń
    3. Pięknie. Cieszę się, że budujesz relacje z Wewnętrznym Dzieckiem, że budujesz relacje ze sobą. Bo jesteś tą osobą, która będzie z Tobą do ostatniego oddechu tu na ziemi. Więc warto.
      Dziękuję za słowa wdzięczności. Przyjmuję je do serca.
      Pozdrawiam cieplutko.

      Usuń

Copyright © 2016 Justyna Pettke , Blogger